Ka luksuslikud esemed ning professionaalne paigutus ei näe hea välja, kui üldmuljet rikuvad liigsed esemed. Paratamatult mõjutab asjade kramplikkus ka vaimset heaolu ning ülekoormatud toas on ebameeldiv viibida. Tihtipeale on paljud liigsed asjad südamelähedased ning harjumuspärased ning neist on raske loobuda. Siin postituses anname Sulle paar nippi, kuidas 2021. aastale vastu minna segadusevabade eluruumidega, kus on mõnus olla.
1# Üks tuba korraga
Ära püüagi tervet majapidamist ühe õhtupoolikuga organiseerida, liiga suur amps ajab suu lõhki ning ka korrastamisisu ära. Selle asemel alusta tuba haaval ning varu piisavalt aega. Tihtipeale on paljudel esemetel ka emotsionaalne väärtus ning otsuse langetamine polegi nii lihtne.
Proovi jagada kõik esemed kolme kriteeriumi alla:
1) Alles hoidmine- asi on vajalik ning see meeldib mulle
2) Ära viskamine- asja pole võimalik kasutada või selleks puudub soov, vajadus. Ese on katki.
3) Annetamine- kas seda võiks olla kellelegi tarvis?
Korralikud asjad võivad uue kodu leida sõprade ning tuttavate või hoopis taaskasutuskeskuste ja teise ringi poodide abiga. Kasutatud ent korralikke rõivaid, tekstiile ning jalavarje saab Tallinnas viia riietekonteineritesse, mille asukohad on lihtsasti leitavad https://www.tallinn.ee/est/keskkond/riiete-kogumismahutid lehelt.
#2 Usu kolmikutesse!
Mida rohkem on detailil ruumi, seda rohkem ta tervikust silma paistab. Asjadest vabanemise ning sorteerimise protsessi tuhinas võib tekkida kiusatus minna väga minimalistlikku ning detailivaba teed. Kuigi minimalismi taotlemine on vägagi teretulnud annavad kapi- ning lauapindadele ilmet sisustusdetailid nagu vaasid, padjad, raamatud ning pildid. Nipp sääraste detailide paigutamiseks on koostada kolmikud. Detailid kolmestes rühmades moodustavad sümmeetria ning aitavad saavutada tasakaalu.
#3 Avatud VS. suletud panipaigad
Toa planeerimisel ning uute organiseerimisüksuste planeerimisel tekib paratamatult esile küsimus: kas panipaigad peaksid olema peidetud ning silma alt ära, või vastupidi, osa kujundusest? Parim lahendus oleks rakendada mõlemat! Avatud panipaiga üksustel on paigutuse ning mahukuse suhtes vähem mänguruumi, sest need on silma all ning avalikud. Samas annavad efektsed karbid ja korvid sisekujundusele kindlasti särtsu juurde, tuleks vaid silmas pidada, et neid liiga palju toapilti ei tekiks.
#4 Pealehakkamine on pool võitu
Organiseerimata ning asjadega koormatud eluruum väsitab seal viibijaid, raskendades väljapuhkamist ning suurendab stressihormooni taset veres. Seega juba väiksemadki muutused võivad anda suure positiivse mõju ning vähendada hommikust ruttamist ja kadunud asjade stressi.
Uuri lähemalt HomeWelli e-poe pakkumisi siit: https://homewell.ee/