Kuidas valida mööblit?

Kuidas luua lõõgastavaid ning rahustavaid eluruume?

Jõulueelsel ajal tahame end ümbritseda mõnusa õhkkonna ning päevatööst lõõgastavate eluruumidega. Kuid miks on mõnes ruumis meeldivam viibida kui teises? Mis teeb ruumi lõõgastavaks? Kuigi sellele küsimusele ei ole kindlaid vastuseid ega rangeid reegleid, mida ruumi kujundamisel järgida oleme välja toonud paar võtmekomponenti, mille abil luua rahuliku ja hea õhkkonnaga ruum, kus viibida on tore mitte ainult jõulude eel, vaid aasta läbi.

Hingamisruum

Toas, kus mööbliesemed ei ole kramplikult kokku surutud ja kus ei esine juhuslikke disainielemente mõjuvad rahustavalt ning lõõgastavalt. Väldi ülemääraseid esemeid ning võimalusel kasuta panipaiku ning organiseerimislahendusi. Ruumikus ei tähenda tingimata, et peab lahti ütlema isiklikest detailidest nagu raamitud pildid või muud nipsasjad, vaid tuleb arvestada üldterviku muljet. Samuti toovad avarust klaasist mööbliesemed, mis näiliselt ei võta ruumi: diivanilauad, vaasid jne. 

Taimed

Taimed ei ole ainult silmailuks, vaid lisaks hapniku tootmisele ning õhu puhastamisele on uuringutega tõestatud, et taimed tõstavad produktiivsust ning keskendumisvõimet lausa 15%! Samuti madaldavad stressitaset ning tõstavad tuju, seega ideaalsed nii koju kui ka töökeskkonda. Samuti transformeerivad toataimed ruumi rahakotisõbralikult ning kokkuhoidlikult. Kui sinus tärganud rohenäpp ei tunne end veel päris enesekindlalt tuleks alustada sukulentidest ja kaktustest, mis on vähenõudlikumad ega ole nõnda kapriissed kastmise ja valguse suhtes.

Vaikus

Tõelise luksusena näiv vaikus on oluline, et ruumis oleks mõnus viibida. Naabrite pidev sammumine, muusika või ka väliskeskkonna müra segab keskendumist ning puhkamist. Linna- või automüra summutamiseks on kasu paksematest ning tihedamatest kardinatest, kallim variant oleks vahetada aknad mitmepaneelsete vastu. Heliisolatsiooni pakuvad ka põrandakatted (paksud vaibad) ja polsterdatud mööbel. Kui mure on tõsine, siis on olemas ka seintele ja lakke paigaldatavaid spetsiaalseid helisummutavaid paneele. Kurb tõsiasi on, et kui ehitusel ei ole mürasummutusega arvestatud, on totaalset vaikust ilma suuremate investeeringuteta raske saavutada. 

Valgus

Sumedat ning mõnusat valgust ei saa ületähtsustada lõõgastumise puhul. Parim hubasuse looja on valgustite paljusus! Miski ei tapa meeleolu rohkem, kui üks üliintesiivne laevalgusti. Väiksed kohtvalgustid, seinavalgustid ning põrandalambid on ideaalsed paikseks valgustuseks. Lõõgastava valgusega seondub rohkem soojemates toonides valgus ning timmitavad valguslahendused. Nutikas on paigaldada LED ribad mööbliesemete alla, nõnda jääb valgus mahedalt mööbli alt kumama. 

Uuri ka HomeWelli e-poe valgustite pakkumisi: https://homewell.ee/tootekategooria/valgustid/