Kuigi tavaliselt ruumi sisenedes ei ole esimene pilk kardinatel, on nende puudumisel kõle auk terve ruumi sisekujunduses. Oleme välja toonud paar nõuannet ja nippi kardina ostuks, mis täiustaks ülejäänud ruumi kujundust ning seoks selle ühtseks tervikuks.
Värvus
Kindlasti peab arvestama kardina valimisel ruumi sisustusega. Kõige väiksem tõenäosus eksida on neutraalsete toonidega. Üldjuhul sulanduvad need ülejäänuga ega nõua endale liigselt tähelepanu. Samas on kardinad ideaalsed ruumi elavdajad, mille puhul efektse värvuse või mustriga kardinast saab tõeline pilgupüüdja. Lisaks pea meeles, et valgusrohkes ruumis rippuvad kardinad hakkavad aja möödudes oma värvi kaotama. Sel puhul on mõtekas vältida erksaid värve, kuna nende pleekimine on oluliselt märgatavam, kui heledate kreemide või pastelsete toonide puhul. Hea nipp on see, et väiksemat ruumi on võimalik visuaalselt suurendada heledate ja kergete kardinatega. Tume ning raskest riidest kardin on sobilik suurele ning kõrgete lagedega ruumile, mis hakkab raamima ruumi nn fookuspunkti- aknaid.
Materjal
Kardin peab olema kergesti hooldatavast ning vastupidavast materjalist. Materjalid varieeruvad rustikaalsest linasest luksusliku siidini, kuid üldiselt saavutab koduses majapidamises parima variandi tehis- ning looduskiu kombinatsioonil. Mõned materjalid võivad aidata külma eemal hoida. Näiteks velvetit, tviidi ning teisi raskemaid ja paksemaid kangaid kasutatakse tihti hotellitubade sisekujunduses, et blokeerida päikesevalgust ning hoida tuba soojana. Õhemad materjalid jällegi lisavad avarust ning õhulisust.
Vooderdus
Kardinate vooderdus on oluline, et kardina eluiga pikendada ning vältida pleekimist, eriti oluline on see siidkardinate puhul. Samuti loob vooderdus magamistuppa tarvilikku hämarust. Vooderdus on tarvilik, kui soovitakse, et maja välisilme oleks ühtlane, st tänavalt vaadates ei oleks sama elumaja kõigil akendel erisugused kardinad. Vooderduse materjalina kasutatakse näiteks puuvillast satiini.
Mõõtmine
Kardina laiust arvestades liida akna laiuse mõlemale küljele 10-20 cm ning korruta see arv 2, et tagada lopsakas kardin, mis samas ei blokeeri päevavalgust. Tihe sisekujundusviga on kardinate riputamine liiga madalale. Kardinad ei pea olema riputatud täiesti akende kohale, vaid akna ja kardina vahele võiks jääda veel tubli 15 sentimeetrit. Kardinate kõrgemale riputamine loob tunde kõrgema laega ruumist ning lisab avarust.
Ruumi spetsiifilised vajadused
Igasse ruumi kardinad ei pruugigi sobida. Magamistubades võib suviseks peavaluks saada öine valge ruum, mis uinumist ei võimalda. Sellisel puhul on abimeheks pimendavad aknakatted ning rulood. Ruloode hulgas leidub laialdaselt valikut alustades materjalist (bambus, kangas, tehismaterjal) ning lõpetades erinevate mustrite ning värvidega. Ruloode puhul pidage silmas väikelaste ohutust: vabalt rippuvad reguleerimisnöörid võivad väikestes kätes olla ohtlikud ning need tuleks asendada paelata, spetsiaalselt laste ohutust arvestavate lahendustega.
Vaata ka HomeWelli e-poe pakkumisi: https://homewell.ee/