Lehed krõbisevad jalge all ning loodus on imepäraseid värve täis – sügis on tõesti üks kaunemaid aastaaegu. Samas on see ka üks töökamaid ja kiiremaid perioode majaomaniku jaoks, et olla valmis algavaks talveks ning tööde nimekirjas pole kindlasti ainult lehtede riisumine, vaid paljutki muud! Seega oleme kokku pannud nimekirja töödest, mida sügisel kindlasti vahele ei tohiks jätta.
#1 Vihmavee rennide puhastamine ning parandamine
VIhmavee renni korralikuks funktsioneerimiseks peab see olema puhas ning terve. Okkad, puuoksad, sammal ja lehed võivad põhjustada rennides suuri ummistusi ning isegi lekkeid, mille korral vesi leiab tee maapinnani hoopis mööda majaseina. Et vältida hallituse teket ning eksterjööri kahjustumist on korraline rennide hooldus hädavajalik.
#2 Suvemööbli hooajaline hooldus ning ära panemine
Aiamööbel saab suve jooksul mehaanilisi kahjustusi, kattub õietolmu, nõge ning muu mustusega. Esmalt tuleks mööbel puhtaks pesta mõne universaalse puhastusvahendi vesilahusega (nt nõudepesuvahendiga), kasutades svammi või lappi. Traathari või terasnuustik võib mööbli pinnale tekitada pisikesed vaod, mis jätavad eseme haavataks puidukahjustajatele. Aiamööbli parimaks hoolduseks on soovituslik 1-2x aastas tehtav õlihooldus. Õlitamiseks peab mööbel olema puhas ning kuiv ning tööde läbiviimise ning kuivamise ajal peab olema keskkonna temperatuur vähemalt +5°C ning suhteline niiskus alla 80%. Kandke puiduõli käsna või svammiga esemele ning ühtlaste liigutustega puidusüü suunas. Soovituslik on kanda mitu kihti.
#3 Muru
Nii mitmegi aiasõbra arvates on hilissuvi ning varasügis just parim aeg muru külvamiseks, sest vihm kastab Sinu eest ning muld on veel soe. Täpsemini muru külvamise nippidest ning erinevatest muru sortidest on juttu HomeWelli blogi postituses Murusordi valimine ning külvamine.
#4 Korstnapühimine
Valmistumine küttehooajaks ei saaks alata ilma korraliku küttekehade puhastuseta. Igal aastal jätavad mitmed inimesed oma elu tulekahjudesse, mis on alguse saanud suitsulõõris süttinud tahmast. Meie kõige ühine nõu ja eesmärk võiks mitte kunagi sellest statistikast osa saada. Paneme inimestele südamele, et korstnapühkimist tohib teha vaid professionaalne vastava kutsetunnistusega isik. Üleriigilise korstnapühkijate kontaktide nimekirja leiab lehelt https://korsten.ee.
Vaata ka HomeWelli e-poe pakkumisi: https://homewell.ee