Kuidas valida mööblit?

4 diivanitüüpi, mille hulgast leida enda koju sobiv diivan

4 diivanitüüpi

Diivan on eluruumi kese, kus lõõgastutakse peale pikka päeva, kogunetakse seltskondlikeks istumiseks ja mõne diivani puhul magatakse sellel ka oma igaöine uni. Igaljuhul annab diivan ruumile olulise lisaväärtuse ning selle õnnestunud valikul olete leidnud oma interjööri parima puhke- ja ajaveetmispaiga. Uue diivani valimise lihtsustamiseks oleme toonud välja neli populaarsemat diivanitüüpi, mille seast enda koju kõige sobivam leida.

Klassikaline diivan

Klassikaline diivan nagu me teda tunneme on sobilik valik enamikesse elutubadesse. Loomulikult leidub ka tavadiivanite hulgas erinevaid liike, mis erinevad kuju ja stiili poolest. 

Diivaneid eristatakse ka nende suuruse (loveseat – kahekohaline väike diivan jt) või stiili järgi. Mõned näited on näiteks Chesterfield, Lawson või Bridgewater tüüpi diivanid jpt. 

Saanud nime oma loojate järgi on nendel diivatüüpidel eriline stiil ja oma disaininüanss ning teades paremini nimetatud termineid on kergem otsida just enda koju kõige paremini sobiv diivan.

Bridgewater stiilis diivan


Diivanvoodi

Diivanvoodi on parim valik väiksemate pindade ning külalistetoana funktsioneerivate elutubade puhul. Diivanvoodeid on erineva avanemismehhanismi ja kasutamiseesmärgiga. Valides diivani, mis on ka lahtikäiva osa avanedes polsterdatud ning esinduslik nagu ülejäänud diivan, saab luua mõnusa lesimisruumi, mis ühildub ülejäänud interjööriga ega meenuta sugugi voodit. Samas tuleb meeles pidada, et diivanvoodite mugavus igaöise magamisaseme ning ajutise voodikoha korral varieerub suuresti ning otsides püsivat magamisaset diivanvoodi näol, tuleb rohkem tähelepanu pöörata madratsile ning vedrustusele. Osa diivanvoodeid pakuvad ka panipaika ning võivad olla kiiresti voodiks teisaldatavad, samas kui osa diivaneid seda võimalust ei paku ning voodi tegemiseks on vaja veidi kauem nikerdada.

Nurgadiivan

Nurgadiivani eesmärk on luua suur puhkeala, kasutades selle tarbeks võimalikult optimaalselt ruumi pinda, sh nurki. Seetõttu sobib nurgadiivan ka väiksematesse eluruumidesse. Kõige julgematele pole sugugi keelatud asetada nurgadiivan ka keset ruumi, ent arvesta seljuhul suure põrandapinna kuluga. 

 U-kujuline diivan

U- kujuline diivan on suure elutoa staar. Suuremõõduline diivan on ideaalne lastega peredesse või suure seltskonna mahutamiseks. Samuti saab seal vajaduse korral magada ning üldjuhul on U-kujulisel diivanil ka sisseehitatud panipaik. Selle diivani ostmise puhul tuleb kindlasti mõelda, kas nii suur mööbliese võib hakata ruumis liigselt domineerima ega jäta ruumi muude kujundus- ning mööblielementide jaoks. Sageli on pelgalt mõõdulindiga mõõtmisest vähe abi ning et mõista diivani reaalset suurust on nutikas võtta appi teiplint, mille abiga saab põrandale diivani piirjooned tõmmata. Samuti tuleb enne diivani ostu või tellimist veenduda, kas diivanit on võimalik oma mõõtmetega ruumi transportida (st mahub läbi uste), või tuleb seda teha detailidena. 

Vaata Homewelli diivanipakkumisi siit: https://homewell.ee/tootekategooria/moobel/elutoamoobel/diivanid/