Tihti ei pruugi me isegi mõista, mis meile oma kodukujunduse juures ei meeldi ning nõnda on probleemi veelgi keerukam lahendada. Hoolimata sellest, kas otsuste langetamine on veel ees või mitte oleme välja toonud paar tüüpilist sisekujundusviga, et Sina ei peaks neid omal nahal läbi katsetama.
#1 Plaani puudumine
Olenemata sellest, kas tegu on kerge renoveerimisega või uhiuue kodu sisustamisega, kehtib alati reegel: planeeritud tegevusega jõuab kiiremini soovitud tulemuseni, kui ilma kindla visioonita. Plaani koostamine aitab püsida kindla värvipaleti ja ühtse stiili juures, samuti annab plaan parema ülevaate kuludest ning lubab raha majandada nõnda, et seda kõige vajaliku tarvis jaguks. Emotsionaalsete otsuste ning soovist “asjaga ühele poole saada”, tehakse tihtipeale valikuid, mis jäävad ka edaspidi südant vaevama. Tee nimekiri esemetest ning nende tulevasest asukohast ruumis, see sunnib Sind mööbli omavahelist sobivust ning suhet paremini hindama.
#2 Ruumil puudub fookuspunkt
Hästi kujundatud ruumil on kindel fookuspunkt. Fookuspunkt koondab tähelepanu ning lukustab pilgu ühele domineerivale esemele või tunnusele. Arhitektuurilisteks fookuspunktideks loetakse kaminat või suurt akent ning nende puudumisel on selleks harilikult ruumi kõige suurem ese: diivan, laud, voodi vms. Õnnestunud fookuspunkt võib olla ka kunstiteos, mis lubab väljendada individuaalset stiili ja maitset. Kui fookuspunkt on paika pandud, siis peaks ka ülejäänud ruumi kujundus sellele veelgi enam tähelepanu tooma ning fookuspunkti ümber koonduma.
#3 Mööbliga liialdamine
Tihti soovitakse ruumi potentsiaali maksimaalselt ära kasutada ning kohandada ruumi võimalikult palju enda eluviisiga. Näiteks on tüüpiline mure kodukontoris töötava inimese puhul see, et soovitakse töölaud mahutada elu- või magamistuppa, kuhu see tegelikult hästi ei mahu. See aga rikub ka teiste mööbliesemete harmoonia ning kogu ruum tundub kramplikult kokku surutud. Sellisel puhul on heaks lahenduseks mitmeotstarbelised mööbliesemed ning nutikad lahendused: kokkupandavad lauad, kappvoodid jne. Vähem esemeid ent kvaliteetseid ning nutikaid lahendusi päästavad kitsikusest ning kestavad kaua.
#4 Kõik peab olema toon toonis ning omavahel viimse detailini sobima
Kodu peaks olema sama omapärane kui selle omanik. Seetõttu ära pelga segada omavahel stiile ja värve, täiesti monotoonne ruum on igav ja mõjub lagedana. Sama kehtib ka praegu trendika Skandinaavia stiiliga, mis oma olemuselt on väga valge ja puhas, ent siiski nõuab enda kõrvale värviaksente huvitavate kunstiteoste, vaaside või laheda vaiba näol. Üksluist ruumi elavdavad ka erinevad tekstuurid näiteks lambanahk, karvased vaibad, linased kardinad jne.
#5 Mööbel on paigutatud täielikult seinte vastu
Välja arvatud juhul kui tegemist on väga väikse eluruumiga, näeb kramplik mööbli seinte vastu surumine kentsakas välja. Selle tagajärjel tekib toa keskele liigselt tühja ruumi ja tarbetut distantsi mööbliesemete vahel, raskendades vestlemist ja suhtlemist. Õige paigutuse saavutamiseks suuna diivan oma fookuspunkti poole, arvestades samas piisava käiguruumiga selle tagant ja eest. Üldiseks kuldreegliks peetakse minimaalselt 70 cm käiguvahet mugavaks liiklemiseks esemete vahel ja 35-40 cm diivani ja diivanilaua vahel, et tagada jookide, telekapuldi jms kättesaadavus. Diivanite ja tugitoolide vahel ei tohiks vahemaad olla rohkem kui 3,5 meetrit.
Uuri ka HomeWelli e-poe pakkumisi: https://www.homewell.ee/