Kujundus

Kuidas kujundada suvilat?

Suvised ilmad annavad lootust peagi algavaks suvepuhkuseks ning mis võiks olla mõnusam, kui puhata närve linnakärast oma maitsekalt sisustatud maamajas.

Rustikaalne ja helge

Maakodude lemmik on vaieldamatult puit, millele võib iseäralikku tooni anda erinevate peitsidega. Maitsekalt mõjuvad peitsitud puitpinnad, kus toon on kumav ning näha on ka ehedat puitu. Lahedad kontrastid tekivad valge-halli kujundusega suvilates, kusjuures valgeid ei pea olema vaid seinad, vaid ka lagi ning põrandad. Lihtne ning pilkupüüdev seinadekoratsioon on tahtlikult robustsete seinaplankude või vana palkseina eksponeerimine sisekujunduses. Erilist suvest maakodu hõngu annavad edasi lendlevad linased kardinad, mis lasevad läbi valgust ja muudavad ruumi erksamaks.

Ruumipuudus

Suvilad kipuvad olema pigem väiksed ning ebahariliku planeeringuga, muu hulgas on levinud, et väljaehitatud teine korrus on nn A-kujuliste diagonaalsete seintega ning ruumiga just priisata ei ole. Siin tulevadki kasuks kappvoodid ning diivanvoodid, mis võimaldavad päevasel ajal ruumi ka muul otstarbel kasutada. Kasuks tulevad veel pikendatavad lauad, üksteise otsa ladustatavad toolid. Ruumipuuduse puhul köögis on kasuks seintele riputatavad nagid, korvikesed ja muud panipaigad, mis tulevad appi lõikelaudade, söögiriistade ja tasside hoidmiseks.

Väliala

Et mitte liialt kallist puhkeaega suvila terrassiala hoolduseks kulutada, tulevad kasuks kergesti hooldatavad plastikvaibad ja mööbel, mida saab vajadusel nii sees kui ka väljas kasutada. Sellisteks materjalideks on näiteks alumiinium, plastrotang ja teras. Muidu hooldusvabad materjalid, vajavad ka need hooaja lõppedes kinni katmist ning kuiva garaaži või siseruumi hoiustamist. 

Suveõhtutel on mõnus end välipatjadel pleedide sisse kerra tõmmata ning loomulikult käib sellega kaasas ka sobilik valgustus. Soovitan päikeseenergial töötavaid lampe, et mitte raisata aega ega vahendeid patareide ning juhtmete peale, päikesepatareidega lampe leidub pea igas ehituspoes. 

Uuri lähemalt HomeWelli pakkumisi siit: https://homewell.ee/