Kasulikud nipid

Kuidas luua kodukontorit?

Meie aju seostab erinevaid paiku teatud harjumuspäraste tegevustega- kontoris tehakse tööd, köögis süüakse, magamistuba ning elutuba on puhkamiseks ja lõõgastumiseks. Kahjuks on need seaduspärasused nüüdseks segi paisatud ning koroona levik sunnib tööd tegema ka paikades, kus tavaliselt puhatakse ja veedetakse vaba aega. Kuigi mõnel päeval võib kindlasti näida ahvatlev mõnusas puhkeasendis diivanil või voodis töötada on tegelikkuses parim variant luua spetsiaalne paik, kus igapäevast tööd läbi viia nii, et harjuksime ka koduses sättes töise rutiiniga. 

Kontoritool

Kaheksatunnist istumist nõudva ameti puhul on kodukontori üks olulisemaid esemeid mugav tool. Kuigi tüüpiline kontoritool ei pruugi sobida ülejäänud toa kujundusega, ei tohiks ohverdada oma füüsilist heaolu esteetikale. 

Pea silmas järgnevaid soovitusi:

#1 Seljatugi peaks olema kohandatav ning toetama nii ala- kui ülaselja kumerusi. Kõige paremat toestust pakub seljatugi, mis ulatub vähemalt abaluude keskpaika.

#2 Käetoed peaksid asuma külgede lähedal ning õigel kõrgusel nõnda, et käsi tugedel hoides on õlad lõõgastunud asendis. 

#3 Tool peaks olema hingavast materjalist, et ka peale tundide pikkust istumist ei oleks ebamugavalt palav.

Reguleeritav töölaud

See kasulik abivahend kontoritöötajatele, kellele pidev ühes asendis istumine tekitab vaevusi või ebamugavust. Reguleeritav töölaud võimaldab muuta töölaua kõrgust kiiresti ning mugavalt elektrimootori abil, et vaheldada istumisperioode seismisega. 

Veel nippe:

#1 Valgus! Kui võimalik paiguta oma töönurk naturaalse valguse lähedale. Pimedal ajal veendu töölaua heas valgustatuses ning vajadusel lisa kohtvalgusteid!

#2 Fikseeri töötunnid! Et tagada optimaalne efektiivsus lepi enesega kokku kellaeg, mil oled võimalusel täielikult pühendatud tööle ning vahelda neid kindlaks määratud pikkusega pausidega. Võib tekkida tunne kodukontoris töö ei lõppegi, kuid pea kinni töötundidest ning sätesta endale tavatööga sarnane rutiin. See teeb sisse elamise kergemaks! 

#3 Hoia tööpind korras! Säti laud ning kõik vajaminevad asjad juba eelmise tööpäeva lõpus valmis. Hommikune asjade otsimine ning uue kontori valmis sättimine on suurim motivatsiooni tapja ning võtab kohe algul tööpäeva hoo maha. 

HomeWelli e-poest leiad häid pakkumisi kodukontori sisutamiseks! Müüme ka reguleeritava kõrgusega töölaudu, mille kohta saad uurida siit: https://homewell.ee/tootekategooria/kontorimoobel/