Kuidas valida mööblit?

Kuidas reguleeritava kõrgusega töölaud sind aitab?

Uuringuid, mis tõestavad pideva istumise ja kontoritöötajate nn kutsehaiguste kahjulikkust on tehtud juba aastakümneid. Õnneks hakkab aina enam normaalsuseks muutuma ergonoomiline ja kasutajasõbralik töökeskkond, mille lahutamatuks osaks on istepallid ning reguleeritava kõrgusega toolid ning lauad. Seekordses postituses keskendumegi just viimasele: miks on reguleeritava kõrgusega lauad head? Mida pidada silmas selle valimisel? 

Milleks eelistada reguleeritava kõrgusega lauda?

 Inimese keha on mõeldud olema pidevas liikumises, seega pole ükski pikaaegne asend tervislik ning võib põhjustada peavalu ning pinget kaelas ja seljas. Laua reguleerimisvõimalus  lubab kasutajal vastavalt soovile ning töö olemusele seista ning istuda vaheldumisi. Kindlasti leevendavad reguleeritava kõrgusega lauad kroonilisi haiguseid, sh neuroogilisi vaevuseid (nt rahutute jalgade sündroom) ning seljavaevuseid ja pingeid, mis muudaks tavaasendis töö piinarikkaks. Reguleeritavad lauad ei kuulu ainult töökontori, vaid on ka väga õnnestunud valik koju, kus ühel laual peab saama tehtud mitmed õpingud ja tööülesanded erinevate kasutajate poolt.

Mida reguleeritava laua valikul silmas pidada?

Kiirus ning töökindlus

Kõrgust muutvaid mehhanisme on laudadel mitmeid: mehaaniline (käsitsi), elektrimootor, pneumaatilised süsteemid jt. Laua ostmisel peab mõtlema sellele, kas mehhanismist tuleneva laua langetamise ja tõstmise kiirus võib mõjutada soovi eset kasutada. Kui kõrguse muutmisest saab tüütu ning aeganõudev kohustus saavad lauad tõenäoliselt vähe kasutust ning pole eesmärgipärased. Seetõttu soovitame motoriseeritud lahendusi. Nende puhul peab kindlasti arvestama ligipääsuga vooluallikale.

Kahe elektrimootoriga kõrgusreguleeritav laud

Müra ning tõstevõime

Kas laua langetamine teeb valjut häält, mis kostab üle kontori ning häirib teisi? Loe hoolikalt laua tooteinfot, mis peab sisaldama ka laua valjusust. Samuti tuleb arvestada sellega, kas laud jaksab tõsta vajalikku kontoritehnikat, mis  on lauale paigutatud. Laua tõstevõime peab samuti olema tooteinfos välja toodud.

Programmeeritavad lauasätted

Nutikamatel laudadel on võimalik püsivalt salvestada erinevad kõrgused, mida saab lihtsasti muuta vajutades vaid õiget nuppu puldil. Seega saab ühte lauda tõhusalt kasutada ka mitu inimest. Taaskord kehtib reegel: mida kergem ja kiirem on laua kõrguse muutmine, seda rohkem kasutust ese saab!

Vaata Homewelli reguleeritavaid töölaudu siit: https://homewell.ee/tootekategooria/kontorimoobel/reguleeritava-korgusega-toolauad/