Kuidas valida mööblit?

Mida silmas pidada aiamööbli valikul?

Kuidas valida sobiv aiamööbel oma aeda? 

Eesti suvele tavapäraselt näitab juulikuu meile lämmatavaid soojakraade ning pikki vihmavalinguid. Ilmast hoolimata kasvab üha soov pere ja sõpradega õues mõnusasti aega veeta ning seda tehes kasutada ka mugavat aiamööblit. Kuid mida tuleks uue aiamööbli valikul silmas pidada?

Materjal!

Aiamööbli valimisel on oluliseim silmas pidada mööbliesemete eesmärki ja sellest järelduvalt valida sobilik materjal. Mõned levinumad aiamööbli materjalid on erinevad puidud (mänd, tamm jt), plastik, metall ja hiljuti ka Eestis populaarsust koguv tehiskiust ehk polürotangist aiamööbel. Puidust aiamööbel on kasutajasõbralik valik, mis sobib enamikesse aedadesse. Ent kauniks ja pikaajaliseks püsimiseks vajab puitmööbel hooldust hooaja algul ning ka hind võib võrreldes tehiskiust ning plastikust mööbliga olla palju kopsakam. Kuigi metall on aiamööbli puhul atraktiivne ja vastupidav lahendus tuleb arvestada, et päikese kätte jäetuna võib metallmööbel soojal suvepäeval kasutamiseks liialt kuumaks ja ebamugavaks muutuda ning külmal õhtupoolikul mõjuda jällegi liiga jahedana ning tekitada soovi pigem üldse sooja tuppa istuma minna. Leevenduseks nendele probleemidele võivad loomulikult olla ka toolipadjad.

Mis on aiamööbli eesmärk ja kuhu see paigutub? 

Otsides aiamööblit katusealusega terrassile ei pea olema niivõrd kriitiline ilmastikupüsivuse ja veekindluse suhtes, samas peab arvestama, kas mööbel on mugav ja vajadusel kergesti puhastatav. Kindlasti pööra tähelepanu mööblieseme jalgadele- liiga peenike jalg vajub sügavale mulda ja puitterrassi pragudesse. Mõtle ka ruumipaigutuse peale: jäta ruumi vabaks liikumiseks ja arvesta külalistega. Suur laud võib olla tarvilik, kuid mitte enese ja oma külaliste mugavuse arvelt. Lõpliku valiku aiamööbli osas langetabki tulevase mööblitüki otstarve ja asukoht. 

Eelista investeeringut.

Kvaliteetse aiamööbli hind võib odavama alternatiivi kõrval tunduda liigse kulutusena, kuid pikas perspektiivis võib sellega oma aega ja raha kokku hoida. Odavamad materjalid kipuvad olema kergemad ja kõva tuulega lenduvad. Vältida võiks odavat plastikmööblit, mis võib hakata päikse ja muude ilmastiku tingimuste käes kergesti murenema, ega kannata ka vähe kogukamat istet võtjat. Kvaliteetne ja samas mitte liialt kulukas valik on polürotangist aiamööbel, mille eelisteks on vastupidavus, vähene hooldus ja lihtne puhastamine.

Mitte pelgalt laud ja toolid.

Kui kunagi peeti aiamööbli all silmas vaid paari tooli ja lauda, millega on õues mõnus ilma nautida, siis nüüd ei tasuks ennast aiamööblit valides nõnda piirata. Padjad, lebolad päikesevarjud, kiiged, lamamistoolid, terrassisoojendid ja markiisid, nimekiri läheb edasi! Pidades algusest peale silmas kogu tervikut jääb lõpplahendus viimistletum ja läbimõeldum.

Ole loominguline ja mõtle kastist välja.

Iga aed ja terrass vajab sisustamisel isiklikku lähenemist, seda juba sisustatava ruumi suuruse, kuju, kuid ka kasutajate tõttu. Kui vajalik mööbliese justkui ei eksisteerigi, siis ehk on võimalik see ise meisterdada? Miks mitte kohandada euroaluse trend ka enda rõduga või anda vanadele rehvidele uus ilme tekstiili või köie abil? Paar omapärast ning aksenti lisavat eset koos klassikalise aiamööblikomplektiga on maitsekas, kaotamata erilisust. 

Vaata meie aiamööbli pakkumisi siit: https://homewell.ee/tootekategooria/aiamoobel/