Kuidas valida mööblit?

Mille järgi valida värve ja toone enda koju?

Õigete värvide leidmine võib olla üheks atraktiivsemaks osaks sisekujunduses. Kuid ka vastupidi – valed värvid võivad jätta hoopis vastupidise mulje ning interjööri suisa ära rikkuda. Kuidas leida õige värv ning milliseid vigu vältida?

Nagu alguses sai mainitud, on õigete toonide leidmine sisekujunduse üks silmatorkavam osa. Lisaks on seinte värvimine üks soodsaim väljaminek, kui soovitakse kodule veidi värskust anda.

Kas teadsid, et seinavärvi valimist soovitavad paljud sisekujundajad jätta hoopiski viimaseks? Tõsi, esmalt soovitatakse leida õige diivan, mööbel ja muud detailid ning alles siis seinavärv vastavalt sisustusele paika panna.

Tuletame meelde

Põhivärvid on kollane, punane ja sinine – need on värvid, mida me ise segada ei saa.

Sekundaarvärvid on oranž, lilla ja roheline – need värvid saame me põhivärvide abil kokku segada.

Tertsiaalvärvid saame põhi- ja sekundaarvärvide omavahelisest kokkusegamisest. Tulemusena saame punakaslillad, sinakaslillad, rohekassinised, rohekaskollased, kollakasoranžid ja punakasoranžid toonid.

Soojad toonid, mida sisekujunduses tihti kasutatakse on punased, oranžid ja kollased. Populaarsed külmad toonid on sinised, rohelised ja lillad. Värvid, mis annavad sisekujundajate arvates imelisi tulemusi on roosa, hall, beež, helesinine ning tumepruun. Heaks taustaks muudele sisustuselementidele on alati must, valge ja hall, mis lasevad sisustusel lausa särada. Pea meeles, et värvi valiku juures on oluline panna paika terviklik värvilahendus ning jälgida, et kõik kasutatud toonid omavahel ikka kokku sobiksid.

Ära hüppa pea ees tundmatusse kohta! Tihtilugu võib juhtuda niimoodi, et poest ostetud värv on seinal hoopis teistsugune. Soovitame osta väikese koguse värvi ning seda soovitud seinal proovida. Asi on nimelt selles, et erinevad valgused neelavad värve ning soovitud värv võib välja näha hoopis teistsugune. Kõige õigema tooni saad seda päevavalgus käes vaadates. Hea soovitus: vali päiksepoolsesse tuppa külmemad ja kahvatumad toonid, põhjapoolsesse soojemad toonid. Kuna põhjapoolsem tuba muudab sageli toone tumedamaks, soovitame võtta juba eos aste heledama tooni. Niimoodi valitseb ööpäevaringselt Sinu kodus helgus!

Mõtle ning aruta – kas soovid, et kõik Sinu kodus asuvad ruumid, oleksid samas värvigammas? Tavaliselt niimoodi tehakse, kuid soovitame mõnes ruumis väikese vimka sisse visata ning sellega kogu elamisse erksust ja kontrasti tuua. Lisaks soovitame mõelda ka aktsentseina peale. Reegel on üks aktsentsein ruumi kohta – kas soovid värvida ühe seina teistest eristuvat tooni või selle hoopis tapeetida või mõne muu põneva seinakattega katta? See on Sinu otsustada!

Pea meeles:

  • Ole julge ning katseta! Haara poest kaasa erinevates toonides värve ning tee oma seinast lõbus värvipalett ning otsusta siis, milline värv on just see õige!
  • Arvesta valgusega ning pea meeles, et lõunapoolsemas toas mõjuvad värvid heledamalt kui põhjapoolsemas toas!
  • Kui Sa ei ole huvitatud suurest remondist, siis jäta meelde, millist värvi kasutasid. Lastega ja loomadega kodudes võib tihtilugu värviparandust ette tulla!

Siit leiad kõik mööbli elutuppa >

Siit leiad kõik mööbli magamistuppa >

Siit leiad kõik köögimööbli komplektid >

Igale registreerunud püsikliendile tasuta 250 boonuspunkti ehk 5€ kohe kasutamiseks. Registreeri konto siin: Minu konto

Head valimist!