Kuidas valida mööblit?

Sisustuse kujundamine 2020. aastal

2020. aasta sisustustrendid

Nüüd, kus veedame aina enam aega kodus on parajalt aega koguda ideid ning põnevaid lahendusi oma kodusisustuse uuendamiseks. Selles postituses toome välja paar 2020. aasta trendi, millel oma eluaset sisustades silma peal hoida.

Looduse igatsus

Loodussäästlikkus ning selle ülekandmine kodukujundusse ja oma eluviisidesse on kindlapeale 2020. aasta ning loodetavasti ka tuleviku suundumus! Keskkonnahoidlik sisekujundus ei pruugi väljenduda ainult jätkusuutlikult toodetud mööbliesemetes või energiasäästlikes lahendustes, vaid ka kogu kujunduse suundumust loodusest inspireeritud mustrite, materjalide ja esteetika poole.

2020. aasta sisustustrendid
Green cealing ehk nö rohelagi

  • Palju rohelust sisekujunduses:  suured taimepotid, rippuvad väädid, roheseinad (-laed), sammaldest seaded jpm

  • Ökoloogilised ning vastutustundlikult toodetud materjalid: Korkmaterjali saamiseks pole raiet tarvis. Korgitamme kooritakse iga 9-12 aasta tagant ning korgi kogumine ei kahjusta puud sugugi. Korkpõrand on soe ning heli ja vibratsiooni summutav, rääkimata dekoratiivsusest. Korki saab kasutada ka tapeedina ja paneelidena seinal ning teistes sisustusdetailides.

  • Pikaealised esemed: väikse summa eest soetatud uus diivan näeb mõnda aega värske välja, kuid vajab 1,5 aasta pärast taas väljavahetamist. Kiirmööblitööstuse masstooteid on keeruline taaskasutada ja uuesti ringlusesse saada. Võimalusel eelista investeeringut ning kodumaiseid tootjaid!
Korgitammest parketi paigaldus

Neutraalsed toonid ning õhulisus

Erinevad maalähedased toonid, liivakarva beežid ning mahedad rohelised, rääkimata alatisest lemmikust valgest on 2020. aasta trendivärvide hulgas.  Heledate toonidega ning klaasesemetega on võimalik saavutada avarus ja õhulisus, mida väiksema pinnalistes eluruumides on kindlasti tarvis. Materjalidest on neutraalsetes toonides sisekujunduse sõbraks puit, savi ja betoon. Pikalt Skandinaavia trendihitiks olnud valgeks võõbatud puidu on asendanud hele naturaalne puit, sealjuures eelistatakse nö töötlemata puidu looki. Puitudest kasutusel on ikka samad lemmikud: tamm, kask ja vaher. Savi sooja oranži kuma saab edasi anda tellisseinte ja efektse vaaside/ lillepottide kujul.

Savist lillepotid lisavad väärtust igavale seinale

Mitmeotstarbelised ning nutikad lahendused

Tänapäevased elamispinnad muutuvad aina väiksemateks sellal, kus soov omada rohkem esemeid ning vajadus kasutada kodu ka töö, trenni või mängupaigana kasvab üha enam. Ruumikitsikuses kannatavatele ning minimalistliku stiili armatajatele tulevad siin appi mitmeotstarbelised ruumipaigutused ning mööbliesemed. Istekoha omadustega panipaigad, integreeritud laadimispesad ja raamaturiiulina kasutatav põrandalamp on paar näidet mööbliesemetest, mis hoiavad kokku ruumi ning muudavad kodus veedetud aja mugavamaks. Hulgaliselt mööblit tekitab ruumi nö füüsilist müra, muutes meeleolu umbseks ning ebameeldivaks. Seetõttu soovitame eelistada vähemat hulka esemeid, panustades multifunktsionaalsusele ja tehnoloogilistele lahendustele.

Retro ja vintage

Taaskasutatud või retrostiili jäljendavate mööbliesemete paigutamine sisekujundusse on samuti populaarsuse tõusulainel. Sealjuures oleks soovituslik piirduda pigem mõne üksiku aksenti andva pilgupüüdjaga  ning hoiduda mitmest vintage mööbliesemest, mis võivad hakata teiste esemetega liigselt domineerima. Mõnusa vintage tunde võivad ruumi lisada ka pisidetailid, nt erilised ukselingid ja sahtlinupukesed. 

Kollane retro külmik annab tervele köögile särtsu juurde

Vaata Homewelli mööblipakkumisi siit: https://homewell.ee/tootekategooria/moobel/