Uncategorized

Täiendavad küttekehad– millist valida?

Talvine külmaperiood hakkab lähenema ja  rendipinnad, maamajad ja suvilad, ning miks mitte ka oma kodu, võib vajada lisasoojust portatiivse küttekeha näol. Selles postituses panime kokku nimekirja populaarsemates portatiivsetest küttekehadest ning toome välja nende head ja vead.

Soojapuhur

Head: Soojapuhurit on lihtne transportida ning see on küllaltki mobiilne. Maamajja või suvilasse, kuhu niiskus on sissepugenud, on soojapuhur hea õhukuivataja. Leidub ka väga suurte ruumide soojendamiseks mõeldud puhureid, mida kasutavad üldiselt ehitajad külmal ajal siseviimistluse tegemiseks. Need on suure võimsusega ning mõnus variant, et soojendada garaaži või keldriruume.

Vead: Soojapuhur kipub tolmu ning muid mikroosakesi üles keerutama ning ei ole parim valik allergikutele. Samuti on soojapuhur üpriski õhku kuivatava toimega ning seetõttu ei pruugi sobida magamistubadesse.

Hinnaklass: väga varieeruv, alates 15€- 900€

Elektrikonvektor

Head: Elektrikonvektori tööpõhimõte on lihtne– soojendada all olevat külma õhku, ning suunata see üleval olevate pilude kaudu välja. Seega nõuab elektrikonvektor täpset ohutuseeskirjade jälgimist. Kõik, mis blokeerib kuuma õhu väljumist võib põhjustada tulekahju. Võrdlemisi tõhus viis ruumi soojendamiseks.

Vead: Kuna tagada tuleb konvektori õige kasutamine ja tuleohutus, siis lastega perede puhul ei pruugi olla parim variant. Ohutusest tulenevalt  ei sobi riiete kuivatamiseks.

Hinnaklass: Soodne viis, mis tagab ka tulemuse:  30€– 200€

Õliradiaatorid

Head: Õliradiaator on täidetud spetsiaalse vedelikuga, mis hoiab sooja ka peale elektriallika eemaldamist. Õliradiaatoril on turvaline kuivatada märga pesu ning üleriideid.

Vead: Vedelik võib teha radika väga raskeks ja kohmakas, kuigi on ratastel lükatav, võib olla raske transportida.

Hinnaklass: 100€-200€

Keraamilised radiaatorid

Keraamiline radiaator võib mõnedele tunduda tulevikumuusikana ning võib olla oma hinna pärast seda nii ongi. Ent keraamiline infrapuna kiirgav küttekeha, mis ei soojenda õhku vaid ümbritsevaid esemeid, on sellegi poolest tulnud, et jääda.

Head: Kaunis välimus, kasutavad vähe energiat. Võimalik riputada seinale nagu tavalist radiaatorit. Meenutab sisuliselt soojamüüri, mille vastu saab selga toetada ja end soojendada.

Vead: Hind võib jääda liiga suureks.

Hinnaklass: investeering– 200€+

Iga portatiivse küttakeha puhul on võtmesõnaks ohutus! Erilist tähelepanu tuleb küttekehadele pöörata laste juuresolekul ning samuti soovitame küttekeha üksi mitte jätta.

Vaata lähemalt meie veebikaupluse pakkumisi: https://homewell.ee