Kujundus

Vaasid kodukujunduses

Kuigi oma arvamuse kujundamise jätame igaühe enda teha, arvame meie, et paar kaunist vaasi ei teeks ühelegi ruumile liiga. Siin postituses toome välja mõningaid põhjuseid, miks vaase kodukujunduses aukohale seada.

Ruumitäide

Iga interjööri sisustamisel peaks olema eesmärgiks tasakaal. Liiga askeetlik ning tühi ruum pole sugugi etem, kui ülepaisutatud ning kramplik sisustus. Vaase peetakse ideaalseks ruumitäitjaks, sest nad ei trügi esiplaanile, vaid täiustavad juba olemasolevat kujundust. 

Aksentvaasid 

Aksentvaasid on väiksemõõdulised dekoratiivvaasid, mida kasutatakse detailidena öökapil, riiulil, kohvilaual jne. Nagu nimi ütleb, on aksentvaaside eesmärk anda sisustusele natuke särtsu. Üheks aksentvaaside võluks on see, et nad ei ole oma suuruse tõttu nõnda silmatorkavad, seega põnevad mustrid, mida muidu ehk pelgaks kasutada, on aksentvaaside puhul igati teretulnud.

Statement vaasid

Ingliskeelne väljend statement piece, väljendab mööblieset, mille ümber hakkab ülejäänud toa sisustus kujunema. Tegu on oma värvilt, tegumoelt või suuruselt silmapaistva esemega, mis hakkab kindlasti pilku püüdma ning tähelepanu nõudma. Suured põrandavaasid on ideaalsed kõrgemate lagedega ruumidesse, seal hulgas esikusse ning elutuppa. Kui iganädalaselt suurt lillebuketti ei raatsi osta, siis hooajalist ilmet saab anda kevadiste okste või kõrreliste tuppa toomisega. Samuti on statement-stiilis vaasid kõnekad ka ilma sisuta, nii laseb vaasi põnev disain kõnelda enese eest.  

Tarbeklaasi hullus

Kui ka sinul on pööningul 1940-1993 tegutsenud tehase Tarbeklaas toodangut, ära lase neil kaua enam tolmu koguda, vaid eksponeeri uhkusega oma trendikaid vaase! Nimelt on Tarbeklaasi toodang ülimalt hinda läinud ning suursugusemate esemete hind ulatub osta.ee keskkonnas lausa 200 euroni! Tõesti, tehases töötanud mainekate kunstnike käe all on valminud palju kvaliteetseid klaasnõusid, mis olid nõutud kaup üle kogu Nõukogude Liidu. Kui ennast Tarbeklaas ei paelu, pane käsi proovile müügimehena, sest paremat aega oma vaaside ning kannude müügiks ei pruugi enam tulla. 

Ketlyn Tänavsuu Instagrami konto @tarbeklaasika on Tänavsuu sõnul loodud selleks, et lihtsustada Tarbeklaasi vaaside ning nõude tuvastamist. @tarbeklaasika kontolt saab nõukailudusi oma täies hiilguses lähemalt uurida ning samuti on iga pilt varustatud kunstniku nime ja eseme pealkirjaga. Heida pilk peale, ehk tuleb Sullegi vastu mõni tuttav ese!

Vaata HomeWelli e-poe tooteid siit: https://homewell.ee/