Kasulikud nipid

Viis sammu, kuidas planeerida edukat remonti

Kindlasti näib idee kodu renoveerimisest natuke hirmutav ning tohutu suur ettevõtmine, mille alla kuulub suur närvi- ning rahakulu. Vaadates teise külje alt on võimatu end hästi tunda paigas, mis on iganenud ega peegelda enam praegust elustiili ega -olu. Kuigi otsus remonti teha ei peaks olema langetatud kergekäeliselt, ei tohiks seda ka karta ega peljata. Julge hundi rind on rasvane!

Samm 1: pane paika eelarve

Kõik teavad, kui kulukaks võib remont muutuda ning ilma eelneva arvestuseta võib lõppsumma tulla ebameeldiva üllatusena. Seega arvuta kokku tööjõu, ehitusmaterjali ja sisekujundusdetailide hinnangulised maksumused: see aitab planeerida realistlikku pilti sellest, mis suurusjärgus remont saab hakata toimuma. Samuti pea meeles, et vähemalt 10% eelarvest võib kuluda ootamatute kulutuste katteks!

Samm 2: Koosta kondikava!

Projekt peaks endas sisaldama täpset kirjeldust muudetavast, põhieesmärke ning kindlasti nägemust tulemusest! Kui sa ei tea täpselt, mida muuta ning millist lõpptulemust soovid, võib jääda protsess venima ning vahel isegi poolikuks! Samuti on raske teistel kaaslastel mõista sinu visiooni, kui see pole detailselt välja kirjutatud. 

Planeering peaks sisaldama:

1) Nägemust projekti valminud kujust – plaanid ning visandid 

  2) Nimekiri töödest, mida on võimalik ise teha ning mis vajavad eksperdi abi

 3) Nõuandeid professionaalidelt: vii oma nägemus ellu! 

Samm 3: Koosta ajakava

Kui on eesmärk töödega lõpetada mingiks kindlaks kuupäevaks, on kasulik sellest lähtuvalt planeerida ka ülejäänud tööde ajaraamistik. Planeerimine kindlustab, et tööd ei hakka venima ega edasilükkuma ning lõppkuupäev annab motivatsiooni pingelist remondiprotsessi ära kannatada. Ajakava koostamiseks vajalik ettevalmistus annab aimu tööde järjekorrast ning sellest, kas mõningaid töid on võimalik teha samaaegselt jne. Kindlasti tasub ajakava koostamisel olla realistlik ning mitte petta oma lootusi, arutle kava detaile ka teiste osapooltega.

Samm 4: Planeeri remondiaegne elukorraldus aegsasti ette

 Sea plaanid nõnda, et köögi remondi ajal oleks mugav toitu valmistada ka mujal ning magamistoa puudumisel oleks ööuni kõigest hoolimata kosutav. Planeeri ajutised lahendused aegsasti ette, et remondi alustades ei tuleks muutused ebameeldiva üllatuse ning stressiallikana.

Samm 5: Kas HomeWell saab Sulle abiks olla?

Meie e-poes leiad kvaliteetset mööblit nii sise- kui välistingimustesse. Uuri lähemalt siit: https://homewell.ee/