Valgustid

Kuidas oma koju valgust tuua?

Kuidas tuua valgust tuppa?

Loomuliku valguse rohkus ja õige valgustus on üks väga oluline kui mitte kõige tähtsam komponent eluruumide kujundamisel ja planeerimisel. Valgusküllastes ruumides on hubane ja kerge viibida, vastupidiselt vähese valgusega ruumidele, mis võivad mõjuda rõskelt ning rusuvalt. Ent naturaalse päevavalguse toomine siseruumi  uute akende paigaldamisega võib muutuda vägagi kulukaks ja tülikaks. Järgnevalt järjestame erinevaid nippe, kuidas kergema vaevaga muuta oma elamispind valgusküllasemaks ja avatumaks.

Paigalda rohkem valgusallikaid!

Kõige lihtsam lahendus pimeda toa avaramaks ja valgemaks muutmisel on loomulikult rohkemate valgusallikate paigaldamine. Pea silmas antud ruumi funktsioone ja millist õhustikku soovid valgustusega luua. Samuti peab arvestama, et paigaldatud lambid leiaksid kasutust ja oleks võimalikult eesmärgipärased. Kööki sobib hele ning külmades toonides valgustus, kasulikud on tööpindade ja pliidi kohale paigaldatavad lambid. Samas magamistoas võiks olla lisaks laelambile ka valgustid mõlemal pool voodit, mis oleksid atmosfääri loovalt soojema ja sumedama valgusega. Lambi kõrval sama oluline on ka elektripirn, mille suurus, kuju ja valguse toon varieerub suuresti ning võib olla lausa omaette sisutuselement.

Valged pinnad

Mida rohkem on toas  heledaid pindu, seda valgusküllasem tundub ruum. Kui ülenisti valgete seintega ruum näib endiselt hämar, võib proovida kasutada valge värvi abi ka ruumi teiste pindade puhul.

  • Valge lagi muudab ruumi hoobilt avatumaks ning selle ka visuaalselt kõrgemaks
  • Tumeda puitpõrandaga ruumi toob valgust valge või kreemikas vaip

Heledates toonides kunstiteosed

Tumeda seina viimaseks päästerõngaks võib saada tervet interjööri ergastav taies. Valgetes või kreemikates värvides kunstiteosed toovad pimedasse ruumi palju valgust ja sära. Kuid ka valgel seinal on pildist kasu! Koos lihtsa raami ja huvitava minimalistliku teosega saab tuua ruumi erinevaid värve ilma ülejäänud kujundust liialt koormamata.

Minimalistlikud pildid toovad ruumi avarust

Aknad

Aknad kui loomuliku valguse allikad on kodu valgusküllaseks muutmisel põhifookuses. Seepärast ära koorma aknalaudu üle asjadega, mis võivad blokeerida valgusel tuppa pääsemist: suured lillepotid, nipsasjad, vaasid jms. Kardinate puhul on samuti oluline pöörata tähelepanu kardina materjalile. Raske ja paks riie takistab valgust! Eelista kergeid ja lendlevaid materjale, rustic stiilis linane kardin on maitsekas valik.

Kuidas tuua tuppa valgust?
Maahõnguline linane kardin laseb valgusel tuppa paista

Veel kavalaid nippe

  • Suured peeglid on sinu sõbrad! Õigesti paigutatud suur peegel kahekordistab toa senist valgushulka ning on samuti efektne valik sisekujunduselemendina.
  • Läbipaistvad mööbliesemed nagu klaaslauad, -vaasid ja -lambid ei ummista tuba ning ei jää valguse teele ette.
  • Eelista kõrgete jalgadega diivaneid ja tugitoole, millel puuduvad maani ulatuvad tekstiiläärised. Põranda ja mööblieseme vahele jääv vahe toob tuppa ruumi ja laseb valgusel peegeldada põrandapinnal.
Jättes põranda ja mööblitüki vahele ruumi näib tuba vähem kokkusurutud ja valgusküllasem

Homewelli valgustivalikuga saad tutvuda siit: https://homewell.ee/tootekategooria/valgustid/