Valgustid

Valgustite trendid sellel aastal.

Siseruumide valgustuse trendid, mida tasub kõrva taha panna.

Siseruumide valgustus on kodude sisustamise juures kesksel kohal. Valgustuse abil on võimalik kodust atmosfääri mõjutada olenevalt valgustuse asukohast ning milliseid valgusteid kasutada. Valgustid on ruumiti erinevad, näiteks see, mis võib sobida elutuppa ei pruugi toimida köögis või magamistoas. Õige valgustus peegeldab iga ruumi funktsioone ja annab õige tunde.

Nagu ka muud osad sisekujunduses, muutuvad pidevalt ka valgustite disainid. Lisaks on erinevatel generatsioonidel erinevad maitsed ja eelistused. Tänapäevane tehnoloogia annab võimaluse igale maitsele, et leida uute ja täiustatud seadmete ja pirnide hulgast just see õige, mis muudavad kodud veel hubasemaks.

2020. aasta ei too drastilisi muudatusi valgustamise maailma, kuid siin on mõned trendid, mida iga koduomanik peaks kõrva taha panema.

Trend #1 – Retro ja tööstuslik stiil tulevad tagasi.

Tööstuslik stiil on alati rõhunud maalähedasele viimistlusele, neutraalsetele värvidele ja metalli kasutusele. Ka retro on tegemas tagasitulekut, kuid hoopis teisiti, kui varem. Kui vaadata tänapäeva tööstuslikku valgustust, siis seal on mõned erinevused võrreldes vana ja traditsioonilise tööstusliku stiiliga ehk siis on tegu kaasaegse retroga, kus me näeme rohkem heledamaid metalle ja mitmekesisemaid toone. Mõnel retrohõngulisel valgustil on peened detailid ja näevad välja kui eraldiseisvad kunstiteosed. Kui kahtlesid varem, kas soetada oma koju tööstusliku stiili sobiva väljanägemisega valgustit, siis kaasaegne retro stiil võib su meelt muuta.

Kuidas kasutada: Kasuta kaasaegseid retro valgusteid, et luua ainulaadseid lahendusi. Sellised valgustid on kui kirss tordil – need on populaarsed valgustid köökides ning söögitubades. Nagu ka eelnevalt sai mainitud, siis sellised valgustid on kui eraldiseisvad kunstiteosed, seega võib neid kasutada ka seina valgustusena. Ära karda tööstuslikku valgustit, see stiil ei ole enam „lõpetamata“ stiil, vaid annab väga mõnusa aktsendi sinu kodule.

Trend #2 – Kuld annab viimase viimistluse.

Viimasel ajal on mahedate värvide populaarsus aina tõusnud. Koduomanikud on leidnud enda jaoks hallikad ja beežid toonid, niisamuti ka kuld. Kuna kullal on erinevaid toone, siis siinkohal räägime me mahedast ja nö pehmest kullast, mis ei kriiska kollaselt. Mahe kuld sobib täpselt halli-beeži spektrisse ning sobib kenasti kaasaegse sisustusega. Kerge matt viimistlus toob esile kulla soojuse ja pehmuse, mis võimaldab kasutamist ka igas teises stiilis ehk nii modernses kui maalähedases. Mahe ning pehme kuld ei kao nii pea veel kuhugi, see on moes!

Kuidas kasutada: Kullast valgusteid on saadaval erinevad stiilis ja disainis. Laelambina kasuta valgustit, mis rõhutaks kulda. Lisaks sobivad lakke ka sellised valgustid, kus on koos kuld ning mõni teine mahe värv, näiteks kuldne ja hall. Kasutada kuldseid valgusteid ka näiteks elutoa nurgas, millele tahad tähelepanu tõmmata – näiteks lugemisnurgas.

Trend #3 – Vintage stiilis pirnid.

Edisoni vintage stiilis pirnid on dekoratiivsed ning sobivad minimalistliku retrohõngulise valgustiga nagu rusikas silmaauku. Nostalgilised ümara otsaga pirnid muudavad iga ruumi koduseks, olles eriti sobilikud just elutuppa ning kööki. Edisoni stiilis lambipirnid on läbipaistvast klaasist ja super nostalgilised, et neid ei saa ära peita valgustisse, kust neid näha ei ole. Vali kindlasti Edisoni stiilis LED-pirnid, mis kestavad kauem ning võtavad vähem elektrit – nendest võidavad kõik, sest silmale on nad ilusad vaadata ja rahakotile kergem soetada.

Kuidas kasutada: Edisoni stiilis pirne on hea kasutada retro või tööstusliku stiiliga kodus. Need lisavad soojust ja pehmet ilu tahumata ja jõulistele elementidele. Et nendest pirnidest maksimum saada, soovitame leida valgusti, kus on võimalik ritta seada mitu lampi. Kui oled soovinud luua oma koju tööstuslikku või retro stiili, aga pole osanud kuskilt alustada, siis need lambipirnid on head detailid, millest alustada!

Trend #4 – Vähem asju, puhtamad jooned.

Modernne stiil toetub puhastele joontele, olgu see siis diivan, köögimööbel või valgustus, tea, et liigne ornamentika on ajalukku kadumas. Vanemad valgustid on tihtipeale keskendunud suurele metallitööle ja peenele ornamentikale, kuid tänapäeva kodudes ei pruugi säärased vanad valgustid enam sisekujundusse sulanduda. Minimalistlik trend saab 2020. aastal veel populaarsemaks, kui soodsamad valgustuslahendused turule tulevad. Sellised valgustid keskenduvad geomeetrilisele disainile, naturaalsetele värvidele ning tõstavad esile vormi, mitte ekstravagantset väljanägemist.

Kuidas kasutada: Selliseid valgustusi saab kasutada igas ruumis, olgu selleks elutuba, köök või hoopiski magamistuba. Valgustid on kui eraldiseisvad hinnatud detailid, eriti kui neid on kasutatud laes, luues lihtsa kuid julge väljanägemise. Lase valgustusel enda eest rääkida ning ära lisa sinna juurde teisi elemente. Valgusti tuleb eriti hästi esile, kui seda kasutada lugemislambi või laelambina.Trend #5 – Suurem on parem

Mõned ruumid nõuavad suuremaid valgusteid. Suurte valgustite eesmärk on luua tõeline vau-efekt ja tõmmata sellele kohest tähelepanu. Sellised valgustid on lisaks valgustamisele kodudes ka kui keskpunktidena. Suuri valgusteid kasutatakse avarates fuajeedes, köögisaarte ja söögilaudade kohal.

Kuidas kasutada: Suurte valgustite kasutamine nõuab palju vaeva. Parima tulemuse saamiseks kasuta sellist valgustit ruumis, kus see saab endast anda maksimum efekti. Ehk kuna see nõuab vaeva, siis kasuta sellest kõik, mis saad. Kena üldilme loomiseks lisa saate suure valgusti tasakaalustada, lisades selle ümber väiksemaid valgusteid, mis ei lämmata keskset valgustit, vaid lasevad sel veel enam särada.

Trend #6 – Nutikad lahendused

Kui sa oled leidnud endale sobilikud valgustid, siis jääb need üle vaid väljavalitud kohtadesse riputada. Et seda kõike sinu jaoks kergemaks muuta, on tehnoloogia sisenenud ka valgustite maailma. Kas teadsid, et peamine küsimus valgustite teemal on hoopiski see, kas neid on võimalik digitaalselt juhtida? Jah! Isegi kui sa ei ole kodus, saad sa seadistada oma koduse valgustuse süttima just sel kellajal nagu sa tahad. Sellist süsteemi on lihtne paigaldada ja ühendada kas Alexa, Google Assistanti või Siriga, et häälkäskluse kaudu lahendus toimima panna. Süsteemid, mis seintele kinnitatakse näevad välja moodsad ja silmale ilusamad kui tavaliselt lülitid. Selle tehnoloogia abil on sul võimalus luua ühendus sinu GPS-asukohaga, nii et kui olete koju jõudmas lülituvad tuled automaatselt sisse. Uuri selliste tehnoloogiliste lahenduste kohta ja muuda oma kodu nutikaks!

????PS! Igale tublile lugejale preemiaks sooduskood: VALGUS5, kehtib kõikidele valgustitele homewell e-poes. Lisaks tasuta tarne otse koju!

Vaata meie valgusteid siit: Valgustid