Kuidas valida mööblit?

Kuidas valida köögimööblit?

Kuidas valida köögimööblit?

Magamistubade kõrval on köök elamu üks enim viibitavamaid ruume, mida ei kasutata pelgalt söögitegemiseseks ja selle nautimiseks, vaid ka töökontorina ning külaliste vastu võtmiseks. Seega peavad kaunis köögis kohtuma tarvilikkus ning stiil, mille tasakaalu leidmine võib väiksema köögi ning piiratud eelarve korral olla üpriski keerukas.

Investeering

Võttes arvesse, et köögis võib leiduda nii avatud leeki ning kõrvetavaid pindu kui ka erinevat sorti teravaid esemeid,  pole köögimööbli pinnad kahjustuste eest sugugi kaitstud. Ent köögimööbli  välja vahetamine on ülejäänud ruumide mööbliga võrreldes eriti tülikas ning kulukas. Seepärast eelista pikaealiseid mööbliesemeid odavamatele ning keerulisemate lahenduste korral küsi abi spetsialistidelt. Juhul kui palute oma köögi kujundada asjatundjatel võite jätta muretsemise õigete mõõtude ja detailide sobivuse üle nende hooleks, kuid tuleb arvestada ka hoopis kopsakama summaga. Loomulikult ei tee kunagi kahju sarnaste toodete hinnavõrdlus ja erinevatelt tootjatelt hinnapakkumiste küsimine, et leida võimalikult rahakotisõbralik lahendus,  kuid lõpplahendus ei tohiks kannatada kvaliteedi arvelt.


Tööpinna materjal

Alati kaunid lahendused on täispuidust (tamm, saar jt) või graniidist tööpinnad, mille tooni saab vastavalt puidu või kivi tüübiga sättida sobivusse ülejäänud köögi meeleoluga. Täispuit loob hubase maakodu õhustiku, samas kui kivi annab edasi modernsemat ja rohkem industrial tüüpi stiili. Samas võib kivist tööpind käe all külm olla ning täispuidust tasapind vajada korduvat hooldust, et säilitada oma välisilmet. Erinevatel töötasapinna materjalidel on oma head ja vead, seega uuri kõikide variantide (sh ka kõrgsurvelaminaat, tehiskivi, presskivi jt) eeliseid ja miinuseid enne ostu langetamist.

Funktsionaalsus

Nii nagu iga ruumi sisustades tuleb tihti langetada valik funktsionaalsuse ja esteetilisuse vahel, on köögi puhul eriti oluline, et valik langeks viimase kasuks. Kuigi köök ei ole enam ammu vaid kokkamise päralt ja on enesele omandanud staatuse ka ajaveetmispaigana, on panipaikadest ja tööpindadest köögis pigem alati puudu, kui üleliia. Teades, mida hakatakse hoiustama ning mis peab kööki kindlasti ära mahtuma, saab juba enne uue mööbli tellimist plaanida köögiseadmete, toidunõude, kuivtoiduainete ja muu tarviliku paigutuse. Samuti jäävad rohkete panipaikadega köögis tööpinnad purkidest ja tarvikutest vabaks ega hakka üldist interjööri koormama. Kavalad panipaikade lahendused on vähese ruumiga köökide päästerõngad.

Väljakäiv panipaik annab kiire ülevaate kapi sisust

Piisavalt voolukeskuseid ja pistikupesasid

Köögiseadmete mugavaks kasutamiseks tuleb arvestada püsivalt köögipinnale asetatud seadmete ning muude ajutiselt vooluvajavate seadmetega nagu telefon, blender, mikser jm.  Piisavate ja väljaarvestatud vooluallikatega on töö köögis mugavam ning aega säästvam, jääb ära pistikute pidev ümber tõstmine. Köögisaartele on võimalik paigaldada ka tööpinnast välja tulevaid voolukeskuseid, mida on mugav vajadusel ära peita. Samuti on võimalik tellida erineva disaini ja tooniga pistikupesasid, mis sobivad just teie köögi interjööri.

Valgustus

Tihti tuleb kokkamisel teha täpsust nõudvaid toiminguid, mille puhul on hea valgustus ülioluline. Nüüdseks tavaliseks muutunud tööpindade kohale paigaldatavad valgustid on hädavajalik lisand laelambile.  Samuti peaks arvestama ka söögiala piisava valgustatusega. Praegu trendikas rippuv laelamp söögilaua või köögisaare kohal tagab mõnusa valgustuse ja atmosfääri igal einel.

Rippuv laelamp valgustab ja loob meeleolu

Arvesta ka kõige pisemate kokkajatega

Nagu ka täiskasvanutele meeldib ka lastele veeta aega köögis. Teravad nurgad, kättesaadavad noad ja ahi ning pliit on eriti väikse kokkamishuvilise käeulatuses ohtlikud. Sama tuleks silmas pidada ka kodukeemia paigutamisel köögipanipaikadesse. Mööblikujundusel eelista ümaraid nurki ja seadmeid, millel on lapselukk.

Vaata Homewelli köögimööbli pakkumisi siit: https://homewell.ee/tootekategooria/koogimoobel/