Kuidas valida mööblit?

Sobiva köögisegisti valimise nipid

Majasüdameks nimetatud köök on üliolulisel positsioonil terve elamise hubasuse ja kodususe kujundamisel. Seetõttu peavad palju kasutust saav köögimööbel ning eriti sanitaartehnika vastava nõuetele ja kasutusvajadusele. Siin postituses toome välja paar nippi köögisegisti valimiseks, et leiaksite oma ootustele vastava ja otstarbeka segisti.

Segisti asukoht

Esmalt tuleks otsustada, kuhu tulevane segisti asetub ning kuhu teie köögi seinine veesüsteem segistit paigaldada võimaldab. Köögisegistit saab paigaldada nii töötasapinnale kui ka valamule, harvemini kinnitatakse see seina külge. Kui valamu asetub akna all, tuleb silmas pidada, et segisti ei takistaks akna avamist ega häiriks ülejäänud köögimööbli funktsioneerimist. 

Valamu

Olenevalt valamu sügavusest ning sellest, kas eelistatakse kahe avausega või lisapinnaga valamut, tuleb langetada ka valik segisti kõrguse ning kaarde üle. Sügava valamu ja kõrge segisti koostöös võib hakata vesi liigselt pritsima, kuid madala segisti korral võib olla ebamugav sügavate kastrulite ja kaussidega manööverdada.

Nö “põllega” köögivalamu, tõlkes apron sink

Väljatõmmatav või painduv segisti

See lisatarvik sobib hästi köökidesse, kuhu soovitakse paindlikku ligipääsu veele: näiteks kastruli saab täita veega ilma valamusse asetamata jm. Samuti on painduv segisti hulgaliselt mugavam käsitsi nõudepesuks, võimaldades juga paremini suunata ning juhtida. Välimuselt sobib ideaalselt rohkem modernsesse köögikujundusse oma veidi robustse ja tööstusliku välimusega.

Veefilter

Vastavalt elukohale võivad veekvaliteeti mõjutada teatud ainete liigsus põhjavees. Tihti kaasneb sellega ka vee ebatavaline lõhn, maitse või värvus. Tuues näite kõrge rauasisaldusega veest, mille oranžikas toon võib ka kraanikausile ning nõudele jäädavalt värvi anda, tuleks kindlasti mõelda sanitaartehnika valimisel vee seisundile. Olukorra leevendamiseks saab paigaldada oma segistile spetsiaalsed filtrid, mis suurendavad joogivee kvaliteeti. Seejuures tuleb silmas pidada, kas välja valitud segistile on võimalik integreerida filtrit või tuleb valida juba paigaldatud filtriga segisti.

Mugav lahendus: välja tõmmatava otsikuga köögisegisti

Säästlikkus

Ka säärane igapäevane otsus nagu segisti valik, saab olla kaalutletud arvestades loodussõbralikku eluviisi. Aeraatoritega segistid paiskavad veejoa keskele õhumulle, mille tagajärjel saab vähendada vee raiskamist. Esineb ka energiasäästlikke segisteid, mis lisaks säästlikusele on ka lasteohutuse seisukohast kasulikud- energiasäästu režiimi puhul on kuuma temperatuuriga vesi piiratud ega pole ohtu kõige pisematel käsi ära põletada.

Segisti stiilielemendina

Arvestades ülejäänud köögi sisustust, peaks ka segisti mõjuma osana tervikust. Eelkõige peaks olema segistit mugav ja käepärane kasutada ning neid kahte elementi ei tohiks kindlasti kujunduse tarvis ohverdada.

Rustic maalähedane stiil eeldab vastavat sanitaartehnikat

Uuri lähemalt meie köögisegistite pakkumisi siit: https://homewell.ee/tootekategooria/sanitaartehnika/segistid/koogisegistid/