Kasulikud nipid

Värvide tähendus ning kasutamine ruumis– külmad toonid

Värvipsühholoogia uurib, kuidas erinevad värvused mõjutavad inimese käitumist ja taju ümbritsevast. Kui eelmise nädala  postituses uurisime lähemalt, kuidas soojad toonid kodukujunduses mõjuvad, siis see nädal vaatleme lähedalt külmi toone ning mida nad alateadlikult meile sümboliseerida võivad.

Sinine – rahu

Sinine on lõõgastav ning turvaline värv, mis sümboliseerib usaldust ning lojaalsust. Arvatakse, et sinine alandab vererõhku ning rahustab hingamist. Samas liiga palju sinist võib mõjuda masendavalt ning muudab ka kõige päikselisema toa külmaks ning kõledaks. Sinine värv magamistoas soodustab kvaliteetset und ning puhkeaega ja sinistes toonides vannituba loob spa-laadse rahumeelse õhustiku.

Sobib enim: magamistuba, vannituba

Roheline – elujõud

Roheline sümboliseerib elujõulisust, värskust ning taassündi. Stressi leevendava ning jõudu andva värvina tuntud roheline on sõbralik toon, mis sobib harmooniliselt kokku teiste värvidega (sh hulgas sobitub imeliselt valgega!). Rohelise erinevaid toone seostatakse ka isesuguste emotsioonidega: tumeroheline on tuntud kui ambitsioonikuse ja kadeduse värv, sellal kui oliiviroheline on tuntud kui rahu sümbol.  

Sobib enim: magamistuba, köök, elutuba

Lilla– suursugune ja kuninglik

Lilla on väga eripalgeline ning mitmekülgne: tumelilla on dramaatiline ning suursugune, samas kui pastelne helelilla on vägagi õrn ja helge värv. Sellest tulenevalt võib seda kasutada nii lastetubades kui ka tõsisemas ja formaalsemas sättes. Lilla on ka loominguline värv, mis sobib hästi töö ning õpperuumidesse. Eriti särtsakalt mõjub koostöös oma komplimentaarse värvi, kollasega. 

Sobib enim: elutuba, magamistuba, kontor

Must – salapära ja elegants 

Must värv sümboliseerib salapära, elegantsi ja võimukust. Kõige paremini mõjub must värv väikestes kogustes aksenttoonina, et anda teistele värvidele sügavust. Ruumis käitub must suure valgusneelajana ning nõuab palju tähelepanu. Musta tuntakse läänemaailmas kui negatiivsuse ning leina sümbolit ning sellega ruumis liialdamine võib muutuda ajapikku rõhuvaks ning süngeks. 

Sobib enim: detailina, väikestes kogustes

Vaata lähemalt HomeWelli pakkumisi siit: https://homewell.ee/