Kasulikud nipid

Värvide tähendus ning kasutamine ruumis – soojad toonid

Värvipsühholoogia uurib, kuidas erinevad värvused mõjutavad inimese käitumist ja taju ümbritsevast. Seekordses postituses uurime lähemalt, kuidas soojad toonid kodukujunduses mõjuvad ning mida nad alateadlikult meile sümboliseerida võivad.

Punane- intensiivsus

Punane on omas sättes kahtlemata domineeriv ning tähelepanu nõudev. Paljudes kultuurides tähendab punane viha, agressiooni, võimu, kuid ka armastust ning kirge.  Punane on energiline värv ning tõstab ka punases ruumis viibijate energiatasemeid. Uuringutest on leitud, et punasel on teatav mõju vererõhu kõrgenemisele, hingamissageduse suurenemisele ning pulsi tõusmisele. Soovituseks piirdu aksentseinaga ning tasakaalusta punast mõne leebe neutraalse tooniga.

Sobib enim: Elutuba, koridor

Oranž- energilisus

Oranži seostatakse soojuse ja aktiivsusega, sest seob endas punase intensiivse energia ning kollase elurõõmu. Oranž soodustab entusiasmi ja pealehakkamist ning julgustab omavahelist sotsialiseerumist. Huvitav fakt on see, et oranž kasutatuna köögis või ruumis, kus einestatakse, suurendab isu ning stimuleerib näljatunnet. 

Sobib enim: mängutuba, treeningruum

Kollane- rõõm

Ilmselge sarnasus päikese ning kevadega sümboliseerib kollase elurõõmsat energiat. Lisaks optimismile ja soojusele on mõnedes kultuurides kollast iseloomustatud ka kui tüütut ja kurnavat tooni. Ehk oled kuulnud, et kollane paneb beebid nutma ning seda ei peaks kasutama lastetubades? Tõsi on see, et särav, küllastunud kollane peegeldab palju valgust ning põhjustab aja jooksul väsimust ning ärrituvust, seda nii täiskasvanutel kui ka väikestel lastel. Tulekski silmas pidada, et kollasel on tuhandeid erinevaid toone ning mitmed neist oleksid ideaalsed ka lastetuppa.

Sobib enim: elutuba, vannituba, köök

Roosa- mänguline armastus

Roosa sümboliseerib hoolivust, sõprust ning õrnust. Roosa julgustab loovust ning avatust ning vastandlikult punasele, sümboliseerib roosa armastuse turvalist ning romantilist külge. Malbe roosa on suurepärane värv lastetuppa, sest rahustab laste ülevoolavat energiat. Samas on võimalik roosat integreerida igasse tuppa, roosad aksendid kunstiteoste, vaaside või padjakatete näol on põnevad elavdajad igasse tuppa.

Sobib enim: kontor, magamistuba, lastetuba

Vaata siit HomeWelli mööblipakkumisi: https://homewell.ee/