Kujundus

Jõulud kodukujunduses

Kuna jõulud ning aasta lõpp on taas ukse ees tuleks mõnusat jõulutunnet ka oma kodukujunduse abil luua. Kuld-kard ning sätendused on 2020. aastaks peamiselt seljatatud ning võidutseda võivad loodussõbralikud ning maalähedased dekoratsioonid.  Aga ikkagi pole jõuluaegne kodukaunistamine kergete killast. Loe siit postitusest lähemalt, kuidas jõulumeeleolu kujunduses maitsekalt ja kaunilt edasi anda.

Pärg- ilus traditsiooniline või uus ja huvitav?

Kuigi klassika on kaunis, ei pea pärg üldsegi olema traditsioonilisest männi- või kuuseoksadest. Pärga võib teha ka jugapuust, nulust, ebatsuugast ja miks mitte ka kadakast või eukalüpti okstest. Pärjale saab särtsu lisada pohla-/kibuvitsa okste ja marjadega, käbidega või jõulutulekestega. Isevalmistatud pärg on imeline kodukaunistaja! Kui soovid midagi täiesti uut proovida, siis netist leiab hulgaliselt juhendeid, kuidas Ameerikas levinud puuvõõrikut valmistada. Uued tuuled jõuludekoratsioonides toovad ka meie igapäevaellu särtsu juurde.

Materjalid

Jõulust hubasust loovad kootud tekikesed, voodi-, padjakatted ning nahaimitatsioonid põrandal ja diivanil. Ka kotiriie on justkui jõulutemaatiline oma maalähedase ning jõuluvana kingikotti meenutava välimusega. Jõulupidulikkust annavad edasi samet ning velvet, seda loomulikult eelkõige rohelises ja punases toonis. 

Lihtsad ja odavad meeleoluloojad

Kergelt ning odavalt saab jõulumeeleolu tuua tuppa küünaldega, ilma mille valguse, aroomi ja hubasuseta ei kujutaks jõuluaega ettegi. Küünaldega saab ka efektselt erinevaid kompositsioone luua näiteks männiokste, -käbide ja tulekestega. Küünlaid endid saab kaunistada lipsude, paelakeste või muude väikeste lisanditega. Loomulikult on ka tulukesed jõuluaja lemmikud,  olles samuti väga taskukohased, muudavad valged või värvilised tulukesed ruumi atmosfääri hetkega.

Ka lõhnataju ei tohiks unarusse jätta. Tõelised jõululõhnad on kuivatatud nelk, kaneel, apelsin ja okaspuit. Kõige kergem viis jõululõhna tuppa tuua on loomulikult piparkookide küpsetamine. 

Ja mis kuusest saab?

Kuuse dekoreerimise trendidest on praegu kindlasti esirinnas looduslikud materjalid: puit, käbid ja paber. Samuti on aeg välja tuua vanavanema vahvad vintage jõulukaunistused ning portselanist ehted. 2020. aasta kuusepuu ei ole pretensioonikas ning lummab oma lihtsuse ja loomulikkusega. Viimane lihv on kindlasti väiksed jõulutulekesed ning kuuseküünlad. 

Vaata HomeWelli pakkumisi lähemalt siit: https://homewell.ee/tooted