Kasulikud nipid

Peeglid- trend, mida tasub jälgida

Asjatundlikumad kodukujundajad teavad, et peegel ei ole pelgalt vannitoa või meigilaua lahutamatu osa, vaid kasutatav maitseka sisustuselemendina ka elutubades. Kui seni oled peegli võimekuses kahelnud, siis loodame, et peale selle postituse lugemist saad mitme idee võrra rikkamaks!  

Valgus tuppa!

Peegel seinal mitmekordistab seni toas olnud valguse. Kui oled raskustes sünge ning vähevalgustatud ruumi kujundamisega, paiguta peegel valgusallika lähedale: nii annad valgusele võimaluse peegelduda ka pimedamaisse nurkadesse. Samuti pööra tähelepanu valgusallika kõrgusele ja nurgale peegli suhtes, ilma mida jälgimata ei pruugi saavutada soovitud valgusküllast tulemust. 

Väikse ruumi avardamine

Kui soovid ruumis tekitada kõrge lae illusiooni, on ideaalsed abimehed kitsad ning pikad peeglid. Nagu tuntud optilistes illusioonides, mõjuvad siingi piklikud vertikaalsed jooned eksitavalt ning aitavad luua kujundusse avarust ja õhku. 

Peegel fookuspunktina?

Fookuspunktina tunneme mööblieset või muud efektset elementi ruumis, mis jääb silma oma suuruse, tegumoe või värvi poolest. Fookuspunkt on nii öelda toa staar, kelle ümber hakkab keerlema ka ülejäänud sisustus. Tuntud fookuspunktid on kamin, suured lauad, kunstiteosed, voodi jt. Aga ka peeglist võib saada väga hea fookuspunt: kauni raamiga peegel asendab kunstiteost ning kamina kohale asetatud peegel rõhutab selle positisiooni veelgi.  Suured peeglid on tõelised pilgupüüdjad ega jäta ühtegi tuppa sisenejat külmaks.

Peegeldus

Peegli paigaldamisel on oluline silmas pidada, mida see peegeldama hakkab. Kui peegli vastas on oluline mööbliese, kujunduslikult tähtis element või kunstiteos annab see peeglile rohkem väärtust, kui olles riputatud millegi ebaatraktiivse või ruumi osa vastu, mida sa rõhutada ei soovi.

Sümmeetriasõpradele

Peeglid on suurepärased sümmeetria loojad. Asetatuna kahele poole ust või akent ja ka mustrina seinal, on geomeetriliste peeglitega võimalik väga loominguliselt dekoreerida toa seinu.

Ära karda katsetada!

Igasse ruumi ei pruugigi tavaline ristkülikukujuline peegel sobida. Hoia meeled avatud ümaratele, meekärjest inspireeritud kuusnurksetele ning teistele põnevatele ning abstraktse kujuga peeglitele. 

Vaata HomeWelli e-poe pakkumisi siit: https://www.homewell.ee/