Kasulikud nipid

Lemmikloomad ja kodukujundus

 

Kuigi lemmikud on truud ja armastavad sõbrad, võivad nad Sinu hoolikalt sätitud interjööris paraja segaduse korraldada. Kuldne kesktee oleks kohandada oma kodu nende elustiilidele nii, nagu treenitud lemmikloom kohandab oma instinkte ja soove enda omaniku järgi. Siia postitusse oleme koondanud mõningad nipid lemmiklooma omanikule mööblihooldamiseks ning samuti anname nõu, kuidas luua loomasõbralikku keskkonda. 

Karvad!

Põhiline mure, millega iga kassi- ja koeraomanik kokku puutub on lemmiku karvad riietel ning mööblil. Oma koristusvaeva vähendamiseks võiks karva ajamist silmas pidada ka polsterdatud mööbli ja vaipade ostmisel- siledapinnaline kunstmaterjalist või nahast diivan tõmbab paratamatult vähem karvu külge, kui velvetist, sametist või narmaseline mööbliese. Hea trikk, mida karvavõitluses järele proovida, on  kergelt märja kummikindaga pindade üle käimine. Karvad jäävad kinda külge ning jääb kulutamata ka meetreid karvaeemaldamise linti, mis puhastamise tarvis oleks kulunud. 

Katted polsterdatud mööblile

Kindlasti on Sinul olemine rahulikum ning lemmik säästetud pahameelest, kui õnnetuse juhtudes katab diivanit või tugitooli tekike, mida on kerge pesta ning asendada. 100% puuvill või puuvilla-akrüüli segust valmistatud katted on masinpestavad ning peavad vastu kasutusele ja kulumisele. Samuti pole katete alla mõtet suurt varandust paigutada- lõppude lõpuks on nad mõeldud olema lihtsasti asendatavad ning mugavad.

Oma pesa ning kohandatud mööbel

Nagu ka inimesel on tarvis oma isikliku ruumi, kus ta tunneb end mugavalt ning segamatult, võiks selline kohakene olla ka lemmikloomal. Paljud loomaomanikud seisavad probleemi ees, kus lemmik ei soovi kasutada temale mõeldud aset. Selle vältimiseks tuleks mõelda, kas pesa on sama mugav ja sarnane ülejäänud interjööris kasutusel olevate materjalidega ning kas see vastab antud tõu vajadustele ning suurusele. Kui soovida lahendust, mis sulanduks kujundusse valatult tuleb pöörata pilk kohandatud mööbli suunas. Mõned ideed oleks: köögisaare sisse integreeritud söögikausikesed, nutikate lahendustega magamispesad-voodid. 

Väldi näritavaid materjale

Rotangist, puidust, sisalkiust või vitstest mööbel satub tõenäoliselt ohvriks ja mänguasjaks, eriti pööra tähelepanu laua- ja toolijalgadele! Asenda need materjalid klaasist, metallist või vähemalt metalliga ääristatud mööbliga, et vältida kauni mööbli enneaegset rikkumist. 

Vaata HomeWelli mööblipakkumisi siit: https://homewell.ee/