Kasulikud nipid

Kuidas hoida ja hooldada oma mööblit?

Õpi oma mööblit tundma

Kui Sa asud kasutama uhiuut mööblit, eriti diivaneid ja tugitoole, võivad need olla algselt üsna jäigad. Sissetöötamata, nagu öeldakse. Pole imestada, kui esimese kasutuskuu järel ilmnevad mööblile kasutusjäljed – see on täiesti normaalne. Kasutusjäljed näitavad, milline on mööbli tegelik kasutamine. Näiteks nurgadiivanitel kuluvad tihtipeale kiiremini just nurgad, teame ju isegi, et just seal on ennast kõige mõnusam kerra tõmmata ning pehme pleedi all raamatut lugema asuda. Sama ka diivanilauaga, kui oled harjunud lillepotti hoidma laua keskel ning kohvitasse asetama ühte ja samasse kohta, siis tekivad lauale tahes-tahtmata kasutusjäljed. Lisaks mängib suurt rolli ka päevavalgus, mis võib pikalt ühel kohal seisnud lillepoti alla tumedama koha jätta, olles päikese poolt kogu ümbruse ära pleegitanud.

On tavapärane, et pärast kuu ajalist kasutust saab mööbel justkui aru, kuidas käituda. Lisaks muutuvad selleks ajaks enamus diivanite ja tugitoolide kangad elastsemaks.

Tasub teada

Diivani eluaega annab pideva hoolitsusega pikendada. Näiteks saab seda teha korra nädalas tolmuimejaga puhastades. Oluline on jälgida, et kasutatakse selleks kas ettenähtud või kõige nõrgemat programmi, muidu võid kangast kahjustada.

Kuna asju kasutades muudavad need oma kuju, siis soovitame võimaluse korral aeg ajalt seljatoe- ja istmepatju ümber tõsta, niimoodi saavad kõik padjad võrdväärselt kasutust. Samuti soovitame aeg ajal oma lemmikkoht istumiseks välja vahetada. Ka diivani otsal jalgu kõlgutada on väga mugav – proovi kindlasti!

Kui paned need teadmised kõrva taha, siis pikeneb Sinu diivani eluiga ning näeb ühtlasi ka välimuselt kauem kena välja.

Hoia oma mööblit

Kui Su diivanit kaunistavad padjad, mis on täidetud sulgedega, siis on oluline, et Sa neid aeg ajal kohendaksid ja kohevamaks patsutaksid. Usu või ära usu, aga seda soovitatakse tegelikult teha iga päev! Nii nagu diivanipatjadega on oluline ka dekoratiivpatjade ümber tõstmine ning võimalusel pööramine. Päikesevalgus ja pleekimine!

Jäta meelde:

  • Väldi mööbli asetamist otsese päevavalguse kätte, sest päikesevalguse tõttu mööbel luitub.
  • Ära aseta mööblit kohtadesse, kus temperatuur kõigub, näiteks radiaatorite, õhukonditsioneeride, ahjude juurde. Liigne soojus ning järsk temperatuurimuutus ei mõju mööblile hästi.
  • Tõsta aeg ajalt ümber nii mööblit kui ka mööblil asetsevaid dekoratsioone, niimoodi kaitsed mööblit pleekimise eest. Jäta meelde – alati tõsta, mitte ära lohista!
  • Kui midagi läheb maha, korista see koheselt. Eriti oluline on see vedelike puhul, sest vedelik võib ajapikku jätta mööblile valgeid plekke.
  • Kui tahad laual kirjutada, siis leia midagi alla. Sa ei taha, et aja möödudes koguneks lauale mustus ja tooks sealt välja teksti, mis kord paberile kirja pandud sai.

Väikesed nipid, kuidas teatud mööbliesemeid puhastada:

  • Marmori puhastamine – Kasuta pehmet puhastuslappi ja paljast vett. Kui tegemist on sõnakuulmatuma plekiga, kasuta lisaks tavalist seepi.
  • Klaasi puhastamine – Pese klaasist pind pehme puhastuslapiga, kasutades vett ning vajadusel seepi. Viimase läike ja lihvi saad anda, kui käid puhastatud pinna klaasipuhastusvahendiga veel korra üle.
  • Puidu puhastamine – Puidu puhastamiseks on olemas spetsiaalsed puidule mõeldud poleerimisvahendid. Oluline on, et need ei tohi sisaldada silikooni!
  • Naha puhastamine – Puhasta maha läinud vedelik koheselt puhta lapi või käsnaga. Igapäevaseks puhastamiseks kasuta pehmet puhastuslappi ja vett. Õrnalt pühkida ja õhu käes kuivada lasta. Õliste plekkide puhastamiseks kasuta kuiva ja puhast lappi ning mitte mingil juhul vett. Nahk imeb järele jäänud õli kenasti endasse.

Pea meeles, et mööblit õigesti hoides ja hooldades, püsib see kauem ning pakub rohkem rõõmu!

Või otsid hoopis uut mööblit? Selle leiad siit: Mööbel