Kasulikud nipid

Mööbli hooldamise põhitõed: puit, polsterdused ning nahk

Mööbel on koduloomise korral üks suurimaid väljaminekuid ning kvaliteetne mööbel püsib kaua ilusana, olles õigete meetodite ning vahenditega hooldatud. Kuigi puit on vaieldamatult üks armastatuim mööblimaterjal, ei saa unustada ka polsterdatud mööblit, nahka ning muid tekstiile, mis kõik vajavad pikaagseks püsimiseks erilist tähelepanu ning hoolt. 

Puitmööbel

Täispuidust mööblilt on soovituslik kord nädalas tolmu pühkida, sest tolm oma olemuselt võib muutuda abrasiivseks ning tekitada väikseid kriime. Tolmu pühkimiseks sobib kõige paremini niiske, ent mitte märg lapp, sest liigniiskus on puitmööbli üks suurimaid vaenlasi. Küllap olete isegi märganud  tassijälgi või teisi piimja värvusega plekke puitmööbli pinnal, mille tõenäoliseim süüdlane on maha tilkunud vedelik. Jättes vedeliku koristamata imbub see ajapikku viimistlusest läbi ning rikub kogu eseme välimuse. 

Täispuidust mööbli plussiks on see, et mõlgid ja kriimustused saab maha lihvida ning eset uuesti viimistleda, eriti aktuaalne on see köögitasapindade puhul, mis on pidevate mehaaniliste vigastuste ohvrid.

Polsterdatud mööbel

Pea silmas, et otsene päikesevalgus mõjub  laastavalt polsterdatud mööblile, sest võib tekitada värvierinevuse pidevalt päikese käes viibinud mööbliosale võrreldes varjus seisnuga. Kui päikesest hoiduda pole võimalik, siis vaheta polstrite omavahelist asukohta, nii ei teki ühelgi padjal püsivat värvikahjustust. Polstrite asukoha muutmine on kasulik kaitse ka liigse kulumise eest: tingimata on igal pereliikmel oma lemmikud istumiskohad ning mõned padjad saavad enam kasutust ning kuluvad rohkem. Polstrite ümbertõstmine vähendab ühe padja ülekasutamist ning teistest kulunumaks ning vormist välja muutunumaks minemist. 

Kasulikud abimehed on diivanikatted, mis kaitsevad diivanit plekkide, kassikarvade ning üleüldise kulumise eest. Diivanikatet on kerge pesta ning suure pleki või õnnetuse korral lihtsam asendada. Samuti näevad pehmed tekikesed ning kudumid elutoa diivanil väga hygge välja.

Nahkmööbel

Parim hooldus nahkmööblile on puhta vee, niiske lapi ning vajaduse korral ka naturaalse seebivee lahusega pesemine. Kodukeemia tuleb nahkmööblist kaugel hoida: nõudepesuvahendid, atsetooni ja silikoone sisaldavad ained ning teised kodus kasutatavad puhastusvahendid, mis ei ole naha hooldamiseks mõeldud, võivad tekitada pöördumatut kahju. Nutikas oleks enne puhastamist katsetada mittenähtaval kohal, kas materjal kannatab vahendit või mitte. Nahkmööbli eluiga pikendab  selle asetamine küttekehadest kaugemale, sest kuumus muudab naha rabedaks ja kuivaks ning praod ja voldid on kiiremad tekkima. 

Uuri siit HomeWelli diivanipakkumisi: https://homewell.ee/tootekategooria/moobel/elutoamoobel/diivanid/