Kasulikud nipid

5 lihtsat ning rahakotisõbralikku viisi, kuidas oma kodukujundusele särtsu juurde anda

Panime ritta 5 nippi, mille abil oma kodukujundusse natukene uusi tuuli ning põnevust tuua ilma, et rahakott selle all liigselt kannataks

 #1 Kasuta seinapindasid!

Monotoonne sein mõjub plassi ning igavana, kuid samas annab enese dekoreerimiseks sadu variante: lähedaste inimeste pildid, mõni kunstiteos (nt lapse looming) või miks mitte ka riiul raamatute ning erinevate taimedega. 

Üks põnevam ning just lastega kodudesse sobilik variant on tahvlivärv. Nagu arvata võib muudab tahvlivärv seina tahvli laadseks- sellele saavad nii pisemad kui ka suuremad joonistada ning omavahel teisi teateid vahetada. Tahvlivärviga katta võib ka ainult osa seinast või esemeid.

#2 Taaskasutus!

On raske uskuda, kui odavaid ning stiilseid leide võib avastada see, kellel on mahti taaskasutuskeskustes, antikvariaatides ning muudes teise ringi kauplustes jahti pidada. Veelgi hämmastavam on see, et algselt vanamoelised leiud saab lihtsa vaevaga ümbertöödelda kasutades spreivärve. Tavaliselt kopikate eest ostetavad pildiraamid ning erinevad kujukesed, (nt loomafiguurid) kaetud matt musta või valgega viimistlusega, transformeeruvad täiesti. Samuti võid üllatuda, kui paljudel inimestel on mööbliesemeid, mida eluruumides rakendada ei saa või ei soovita, kuid ka ära visata ei ole raatsimist. Julge uurida ning avastada vanemate ja vanavanemate pööningute ja panipaikade aardeid!

Inspireeru @justnaguuus Instagrami kontost, kus näidatakse põnevaid taaskasutusleide ning mööbliesemete renoveerimise teekonda.

https://www.instagram.com/p/CGNTdtIpUQs/

#3 Vabane üleliigsest!

Tegelikkus on see, et elegantsust ning luksuslikkust eluruumis annab rohkem edasi asjade vähesus, kui nende rohkus. Seega proovi vältida kramplikku mööbliesemete paigutust ning liigseid elemente kujunduses. Uue aasta algus ongi parim aeg, et üle vaadata panipaigad ning hoiuruumid ning tühjendada need igapäevaelu ummistavatest asjadest, mida tegelikult vaja ei lähe. Juhuslikud esemed, mis tervikule midagi juurde ei anna tuleks paigutada varjatumalt, et mitte üleküllata kujundust. Eelmises blogipostituses oli ka juttu sellest, kuidas luua lõõgastavaid eluruume ning üleliigsetest asjadest vabanemine on samuti rahustava ning meeldiva ruumi loomisel väga oluline.

#4 Detailid!

Oled kindlasti kuulnud ütlemist, et detail loob terviku ning kõige õigemini rakendubki see kodukujunduses. Padjad, tekikesed, vaibad, küünlad, vaasid ja toataimed näivad pisiasjadena, kuid reaalsuses kujundavad pisiesemed üldmulje. Detailesemete omavahelisel sobitamisel kasuta erinevaid tekstuure- see loob ruumi mitmetasandilisust ning hubasust. Popid tekstuurid on narmad, imitatsioonnahad, vill ja punutised. Vanadele kappidele saab uue hingamise anda värskete käepidemete/ nuppudega ning uus kiht värvi vanadel toolidel võib nad täiesti uueks luua!

#5 Uudista HomeWelli e-poe toodete hulgas!

Meie soodsate mööblieesemete valik varieerub köögimööblist sanitaartehnikani.

Uuri lisaks: https://homewell.ee/